TYM620D
Data is subject to errors and technical modifications.
| Cat ref.: | TYM620D |
| Bus system: | yes |
| Colour: | light grey |
| Power LED: | 183 W |
| Max. power fluo. duo lamp comp. series: | 27 X 36W |
| Max. power with electronic transfo.: | 1500 W |
| Max. power with incandescent lamps: | 2300 W |
| Number of modules: | 10 |
| Protection index IP: | IP20 |
| Bus system radio frequent: | no |
| Rated current: | 16 A |
| Rated operational voltage Ue: | 230 V |
| Operating temperature: | -5…45 °C |
| Storage/transport temperature: | -20…70 °C |
| Type of load: | C-Load |