EC370
Data is subject to errors and technical modifications.
| Cat ref.: | EC370 |
| Rated operational voltage Ue: | 195 / 400 / 460 V |
| Number of poles: | 3 P |
| Connection cross-sect. flexible conductor: | 1 / 6mm² |
| Connection cross-sect. rigid cable: | 1,5 / 10mm² |
| Fixing mode: | DIN rail type O (symmetrical) |
| Frequency: | 50/60 Hz |
| Operating temperature: | -10…55 °C |
| Storage/transport temperature: | -20…70 °C |
| Protection index IP: | IP20 |
| Type of pole: | 3P+N |
| Type of measuring instrument: | electronical |