CF484U
Data is subject to errors and technical modifications.
| Cat ref.: | CF484U |
| Rated current: | 100 A |
| Rated residual operating current: | 300 mA |
| Number of poles: | 4 P |
| Neutral position: | right |
| Number of modules: | 4 |
| Frequency: | 50 Hz |
| Breaking and opening capacity: | 1,5 kA |
| Residual current type: | AC |
| Short-time delayed tripping: | no |
| Rated conditional short-circuit current Inc according to EN 61008-1: | 6 kA |
| Depth of installed product: | 70 mm |
| Height of installed product: | 86 mm |
| Width of installed product: | 70 mm |
| Total power loss under IN: | 30,2 W |
| Operating temperature: | -25…40 °C |
| Standard text: | EN 61008-1 |