WFSO100BNB
Data is subject to errors and technical modifications.
| Cat ref.: | WFSO100BNB |
| Designation syntax: Core designation/function: | Socket outlet without earthing contact |
| Designation syntax: Main application: | Razor |
| Wiring: | with double earth connection |
| Colour: | black |
| Insert: | insert, black |
| Material: | stainless steel |
| Rated current: | ≈ 87…174 mA |
| Height: | 146 mm |
| Width: | 86 mm |
| Depth: | 54,5 mm |
| Number of poles: | 2pole |
| Protection index IP: | IP20 |