ADA320G
Data is subject to errors and technical modifications.
| Cat ref.: | ADA320G |
| Rating current 30°C: | 20 A |
| Number of poles: | 1 P |
| Curve: | B |
| Number of modules: | 1 |
| Rated operational voltage Ue: | 230 V |
| Frequency: | 50 Hz |
| Rated short circuit breaking capacity Icn under 230V AC according IEC 61009-1: | 6 kA |
| Height of installed product: | 92 mm |
| Depth of installed product: | 70 mm |
| Residual current type: | A |
| Standard text: | EN 61009-1 ; IEC 61009-2-2 |